ballerini_vedetta_0518.JPG

ADRIAN RADWAŃSKI

Taniec klasyczny, Contemporary, Pilates, High Heels

Założyciel Centrum Pilates i Tańca Pendulum

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, a także Pedagogiki Baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W trakcie edukacji zdobył wiele osiągnięć artystycznych: został dwukrotnym finalistą Konkursu Baletowego w Gdańsku w kategorii tańca współczesnego, a także laureatem nagrody specjalnej „Osobowość sceniczna” przyznanej przez Ewę Wycichowską; został finalistą krajowych eliminacji do Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 2013 r .;

Wraz z Joanną Polowczyk za choreografię „Rise” otrzymał specjalną nagrodę „+ - Award” w konkursie choreograficznym „Szoloduo Budapest 2013”.

Od czerwca 2014 r. Do listopada 2016 r. Był etatowym członkiem Polskiego Teatru Tańca, w którym można go było oglądać w spektaklach Ohada Naharina, Ewy Wycichowskiej, Josi Berga, Nadara Rosano, Jacka Przybyłowicza.

W grudniu 2016 roku rozpoczął pracę jako solista w Staatstheater Braunschweig Tanztheater, gdzie wystąpił w dwóch premierach: „Dein herz ist meine heimat” i „Nice to meet you?”.

Od sierpnia 2017 do końca sierpnia 2020 roku Ponownie związał się z Polskim Teatrem Tańca, w którym powrócił na stałe, a także pojawił się w nowym repertuarze.

Od lutego 2018 r. Rozpoczął karierę pedagogiczną jako pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, a od października 2020 roku został wykładowcą tańca w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Taniec w kulturze fizycznej.

Jego debiut jako choreograf miał miejsce w 2016 roku z pracą „UNISOno” prezentowaną we współpracy z Polskim Teatrem Tańca. Jego ostatnia praca zatytułowana „Platformy” została zaprezentowana na gali festiwalu Animator w lipcu 2018 r. W Poznaniu.

Jako pedagog, Adrian doszukuje się detali, których istotą jest budować całą konstrukcję, nad którą pracuje się latami. W swojej pracy kieruje się dobrem i rozwojem innych, bo dzięki temu on może rozwijać się najbardziej!